Пересування у Франції :
Se déplacer en France

Група SNCF (Французька залізнична компанія) долучається до акції солідарності з українськими біженцями разом з іншими залізничними операторами Європи та дозволяє 1 безкоштовну подорож на своїх поїздах по Франції та до інших європейських пунктів призначення виключно людям, які рятуються від конфлікту.

На вокзалі зверніться до кас. Нижче наведено список документів для отримання безкоштовних квитків на поїзд:

  • Паспорт або документ, що засвідчує особу, виданий в Україні;
  • Квиток HELP Ukraine від DB;
  • Посвідка на проживання в Україні — для громадян інших країн, що рятуються від конфлікту;
  • Видана в Україні картка іноземця, який постійно проживає в Україні

увагу, що у вихідні безкоштовні квитки не надаються

Зал червоного хреста на східному вокзалі закрита, залишилося лише кілька волонтерів (відповідно до нових суворіших правил SNCF) gare de l’Est квитки видаються 9:00 - 18:30 приходьте бажано вранці за квитками на день або за квитками наступного дня, часто виникає чергаОсь карта Google; На Східному виписують заявки на Північний, Saint Lazare та Austerlitz. В ідеалі, потрібно приходити і відразу ж говорити "мне в таке місто, з такого-то вокзал", щоб не чекати і якнайшвидше отримати заявку, щоб поїхати з нею на інший вокзал. Потрібно попросити квиток на метро, щоб туди доїхати.

gare de Lyon (Ліонський вокзал) Ось карта Google з понеділка по четвер (не присутні у п’ятницю чи вихідні), можуть видати квиток (якщо ви ще не взяли багато безкоштовних квитків) в галерею фресок "galerie des fresques), між залами 1 і 2, у звичайних касах, але це без гарантії.

якщо ви gare Montparnasse (вокзал Монпарнас) за квитком (квиток тільки на той же день) йдіть напряму каси SNCF в залі 1 на колії 1. Ось карта Google.

якщо ви gare du Nord (Північний вокзал) якщо вам потрібен квиток для Великобританії Eurostar, ви можете йти в касі на Gare du Nord пред'явити український паспорт, для інших напрямків ви повинні їхати до Gare de l'est. поїзд Thalys тепер платний (Amsterdam, Bruxelles, Köln, Aachen, Dortmund, Düsseldorf, Esse, Antwerpen, Liège, Rotterdam)

щоб дізнатися, з якої станції відправляється мій поїзд, це тут

щоб знайти шлях від однієї вокзал до іншої, це тут

сайт з інформацією про станції, розклад руху та ціни на квитки : https://www.sncf-connect.com/

як перевозити свого улюбленця в поїзді?

Види поїздів: TGV — регулярні швидкісні поїзди (grandes lignes), що курсують у 183 містах. Вони сполучають великі міста Франції та деякі міста Європи (ICE, Eurostar, Talgo, Thalys (платить) та інші; нічні поїзди: CityNightLine, Elipsos, Thello). TER — регіональні поїзди: На борту поїздів TER (за погодженням з Президентами регіонів). Безкоштовний вхід поширюється на шлях доступу до місця прийому українських біженців після прибуття до Франції. Цей принцип безкоштовного проїзду не поширюється на щоденні подорожі після цього

Кожен регіон вирішує безкоштовно https://t.me/FranceUkraineNews/363

Окситанський регіон : По карті на 20 безкоштовних поїздок по Окситанії: активація її не потрібна, одразу кладете її на помаранчеву панель на червоному автоматі Billets Lio, TER, потім вибираєте перші пункти (Солідаріте, Гратвіт), і далі відправлення з Перпіньяна до ...(за списком ), в кінці виходить квиток без часу (можна їхати будь-коли в цьому напрямку). Також і назад. На сайті ter заповнити анкету на отримання

Регіон Пеї-де-ла-Луара https://m.ter.sncf.com/pays-de-la-loire/se-deplacer/solidarite-ukraine

будьте обережні, для регіону центр Валь-де-Луар ви повинні показати APS, щоб отримати безкоштовний квиток (навіть якщо APS більше 30 днів) https://www.remi-centrevaldeloire.fr/plan-de-reseau-regional-REMI.pdf

далекосхідний регіон https://m.ter.sncf.com/grand-est/se-deplacer/solidarite-Ukraine

Регіон Нова Аквітанія, https://cartesolidaire--nouvelle--aquitaine-cba-fr

регіон Рона-Альпи Овернь : Знижка 75% на поїзди

в Нормандському регіоні в принципі безкоштовно https://www-normandie-fr.translate.goog/tarifs-et-achats

Регіон О-де-Франс (північ) https://m.ter.sncf.com/hauts-de-france/se-deplacer/solidarite-ukraine а також літній сезон

Бургундський регіон Франш-Конте https://m.ter.sncf.com/bourgogne-franche-comte/se-deplacer/info-trafic/solidarite-ukraine

Бретань Bretagne дозволяє подорожувати регіоном поїздом або автобусом зі знижкою 75%.За посиланням https://www.breizhgo.bzh/solidaire  можна ознайомитись з детальною інформацією по карті та заповнити заявку на її отримання.

Прованс-Альпи-Лазурний берег : ZOU! Solidaire Карта ZOU! Solidaire надає знижку 90% на поїздки TER та діє протягом 6 місяців. Надається безкоштовно тим, хто шукає роботу. Вся необхідна інформація тут: https://www.ter.sncf.com/sud-provence-alpes-cote-d-azur/tarifs-cartes/cartes-reduction/carte-zou-solidaire

Корсика пропонує безліч знижок залежно від вашого статусу (багатодітні сім'ї, люди старше 60 років і т. д.). З усіма можливостями можна ознайомитись тут: https://www.train-corse.com/tarifs  Всім вдалого та продуктивного тижня!

 

OuiGo це недорогі високошвидкісні поїзди, що працюють під брендом SNCF у Франції та Іспанії. Це досить популярний вибір для поїздок поїздом, оскільки він пропонує пасажирам поїздки на далекі відстані в рамках французької та іспанської залізничної мережі за досить прийнятними цінами (від 10 €). Потрібно лише бронювати квитки заздалегідь.
Самі квитки можна замовити на офіційному сайті тут або завантаживши однойменну програму.

Ви можете подорожувати разом зі своїми домашніми улюбленцями. Однак за них можуть стягувати додаткову плату. Великі собаки повинні їхати у наморднику.

Ви можете взяти із собою будь-яку кількість багажу, але його потрібно правильно розмістити в поїзді. Багаж не повинен заважати людям у проході чи блокувати доступ до дверей.

Пам’ятайте, що потрібно дотримуватись маскового режиму впродовж усієї поїздки.

У Парижі є 7 залізничних вокзалів: gare d'Austerlitz, gare de Bercy, gare de l'Est, gare de Lyon, gare Montparnasse, gare du Nord та gare Saint-Lazare. Кожен вокзал (gare [ґар]) обслуговує певний регіон Ile-de-France (Паризького регіону) та Франції.

Корисні сайти, що допоможуть прокласти маршрут: 

- у Ile-de-France (Паризькому регіоні): https://www.ratp.fr/ 

- у Франції та Європі: https://www.rome2rio.com/fr/ або  https://www.omio.com/

Дешеві спільні поїздки автомобілем або автобусом: https://www.blablacar.com.ua/carpool.

коли потяги занадто дорогі або заповнені, можна скористатися автобусом, це дешевше, але довше, сайт доступний англійською та російською мовами https://www.busbud.com/fr

Знайти залізничний перон Щоб дізнатись, з якого перону відправляється ваш поїзд, подивіться на табло — на ньому вказані номер поїзда, пункт призначення та час відправлення. Поруч вказано перон (voie, [вуа]): A, B, C або 1, 2, 3... (див. зображення нижче), з якого відправляється поїзд. На Ліонському вокзалі (gare de Lyon) є декілька холів (hall 1/2/3), номер холу також вказано на табло. Табло відправлення — embarquement [амбаркмо] — зазвичай синього кольору. Не переплутайте із таблом прибуття — arrivé — зеленого кольору.

Потяг прибуває на перон за 20 – 30 хвилин до відправлення. Якщо ви не можете знайти потрібний перон, покажіть свій квиток працівнику вокзалу.

Знайти потрібний вагон Для поїздів дальнього сполучення знайдіть номер вагона (voiture, [вуатюр]) у квитку. Якщо ви їдете на поїзді Transilien (поїзд Паризького регіону), ви можете сісти у будь-який вагон.

Сісти у потяг Зайдіть у потрібний вагон і шукайте місце (place), вказане у квитку. У поїзді Transilien ви можете зайняти будь-яке місце.

Вийти на потрібній станції Не забудьте вийти у пункті призначення або на потрібній станції, щоб пересісти на інший поїзд. Пункти призначення оголошують через гучномовець. Якщо ви хочете переконатись, що виходите на правильній станції, зверніться до сусідів по вагону та покажіть їм свій квиток.

 

ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ У ФРАНЦІЇ У кожному місті своя система громадського транспорту.

У деяких містах громадський транспорт повністю безкоштовний, в інших — безкоштовний лише для дітей та людей похилого віку або сімей з низьким рівнем доходу.

Найкраще звернутись у транспортну компанію або перевірити на сайті

 

Маєте кориснішу інформацію?

© травень 2023