Неповнолітні особи без супроводу
Mineur non accompagné

Неповнолітні особи переселенці
Якщо Вам не виповнилось 18 років і Ви подорожуєте без супроводу, то процедура для Вас дещо інша ніж для повнолітніх переселенців. Ваш випадок називається mineur non accompagné (MNA).

Вам не будуть оформлювати статус тимчасового захисту, відповідно, ви матимете іншу процедуру та інші тарифи. Також, майте на увазі, що для розміщення за 115 Ви маєте вказати повнолітню особу, яка вас супроводжує, щонайменше, на одну ніч. MNA за 115 не приймаються.

поширені запитання /!!!нове 9 Вересень!!!\ 

Що Вам робити і куди звертатися, якщо не в префектуру?

Вам необхідно йти до комісаріату і здатися поліції. Комісаріати в великих містах працюють цілодобово, туди можна звернутись відразу по приїзду. Відразу перевірте адресу, щоб точно знати, куди Вам звертатись. Вас мають прийняти без черги. Якщо перед вам є люди у черзі, проходьте повз і прямуйте до поліцейських/копів (les flics). Людям кажіть je suis mineur non accompagné ukrainien, j'ai (14 quatorze 15 quinze 16 seize 17 dix sept) ans, je ne connais personne a France, et je suis sans-abri. Же суи минёр нон аккомпане, жэ (14 /каторз 15/канз 16/сез диссет - вік) ан, же не коннэй персон а Франс, э же суи санс абри.
 

Що з вами буде відбуватись далі?

Поліцейські проведуть вас в середину, нададуть їжу та викличуть соціальну службу. Соціальна служба приїде та забере вас в сортувальний центр для підлітків або для звичайних біженців. Звідти Вас направлять в mission mineurs non accompagnés (MMNA) – соціальні центри для підлітків, де вас розмістять. . 

Дізнатися більше про Ваші права Ви можете  за посиланням.
Вам будуть призначені соціальні працівники, які будуть оформлювати вас в школі чи училищі. Також, Вам можуть надати допомогу на кишенькові витрати. Також Ви отримуєте такі самі права як французи незалежно від Вашої національності та статусу.  

процедура для неповнолітнього, який прибув сам, без супроводжуючої особи, неповнолітнього у супроводі установи або відповідального дорослого, неповнолітнього без супроводу, який перебуває транзитом до одного з батьків, який проживає в іншій державі-члені Європейського Союзу http://www.justice.gouv.fr/bo/2022/20220429/JUSF2210333N.pdf

Що з Вами буде, коли виповниться 18 років?

 Ви можете укласти contrat jeune majeur, щоб з Вами і надалі працювала соціальна служба і Вас не відправили з центру, де ви знаходитись  Для цього соціальні працівники нададуть рекомендації судді щодо вас. За умови, що ви навчаєтесь/працюєте, та поведете себе належним чином (відсутні порушення правил загальної поведінки – бійки, бунти тощо), то проблем не має бути і вам можуть утримувати і надалі..

Коли Вам виповниться 18 років, на території Франції Вам належить ВНП, при цьому, не тимчасовий, як protection temporaire, а такий, за яким Ви можете залишитись у Франції на довгий час. Умови дивіться за посиланням.
Якщо Ви подорожуєте Європою самі, будьте пильні та обережні. Знайдіть групу, з якою Ви будете знаходитись до місця призначення. Не йдіть на незрозумілі пропозиції, «розводи» та не займайтесь самодіяльністю у фейсбук групах. Відразу йдіть у комісаріат, там Вами займуться і з Вами буде все добре.
Канал Ukrainien in France

Як розпізнати гострий стрес у дитини і як йому допомогти ?

https://www.defenseurdesdroits.fr/sites/default/files/atoms/files/ddd_rapport-les-mineurs-non-accompagnes-au-regard-du-droit_20210124.pdf.pdf

Обіговий документ для неповнолітнього іноземця (DCEM) https://www-service--public-fr.translate.goog/particuliers/vosdroits/F2718

юридичні тексти http://www.infomie.net/

Маєте кориснішу інформацію?

© квітень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.