діти та неповнолітні
Enfant Mineur

Як оформити «довіреність на дитину»? Як «призначити опікуна» моїй дитині? 

/!!!нове 24 квітень!!!\ :Неповнолітні, які користуються тимчасовим захистом і не мають дозволу на тимчасове проживання в цій якості через свою неповнолітність, не мають права на видачу документа про пересування для неповнолітніх іноземців (DCEM), оскільки вони не відповідають умовам (ст. L 414-4 CESEDA). У будь-якому випадку вони можуть подорожувати як в межах Шенгенської зони, так і за її межами, маючи лише свій біометричний паспорт і погодившись зі своїм законним представником. Що стосується шкільних екскурсій, для неповнолітніх українців колективний проїзний документ, що супроводжується дозволом на виїзд з території, може бути виданий відповідно до циркуляру NOR: INTD9600002C від 2 січня 1996 року щодо колективного проїзного документа для неповнолітніх іноземців. Цей документ є колективним паспортом та в’їзною та транзитною візою на території держав-членів Європейського Союзу, за винятком будь-якого іншого документа. Однак ці положення не застосовуються до Ірландії, яка надає лише статус колективної візи та продовжує вимагати індивідуальний проїзний документ на додаток до колективного проїзного документа. Колективний проїзний документ «Список учасників шкільної екскурсії в межах Європейського Союзу», будучи захищеним документом, недоступний в Інтернеті; Крім того, ви можете попросити це в префектурі. Після отримання документа ви зобов’язані повернути його не пізніше ніж за 2 місяці до шкільної екскурсії поштою на адресу Префектура. супроводжується документами:

- Ксерокопія дійсного паспорта відповідних неповнолітніх або проїзного документа для дітей-біженців (сторінка цивільного стану / сторінка дати дійсності / сторінка візи).

- Індивідуальний дозвіл на виїзд з території Франції для неповнолітнього, який бере участь у шкільній екскурсії, підписаний батьками.

- Ксерокопія посвідчення особи або посвідки на проживання батьків або законних опікунів.

- Одне фото для посвідчення особи на учасника.

Неповнолітній громадянин Франції або іншої країни, який зазвичай проживає у Франції та подорожує за кордон, повинен мати дозвіл на виїзд з території (AST),  /!!!нове 24 квітень!!!\ 

Чи потрібна посвідка на проживання іноземній дитині?

літні табори для ваших дітей з державною допомогою (листівка

офіційний портал уряду Франції (французькою мовою, використовуйте google translate) https://monenfant.fr/

що робити в парижі з дітьми? https://www.sortiraparis.com/ru/detskaya-sem-ya/articles/287872-article  !!!нове 11 квітень!!!\

Група батьків у Франції: освіти/поради/корисна інформація для російськомовних дітей та батьків. Чат ПОЗА політикою  !!!нове 18 Листопад!!!\

#юридичне #неповнолітні #батьківські права

За що у Франції у вас можуть забрати дитину?

‼️ За дотриманням прав неповнолітніх у Франції слідкують дуже ретельно. За недотримання прав неповнолітніх дітей (тобто дітей до 18 років) батьки ризикують бути позбавленими своїх батьківських прав (retrait de l’autorité parentale / retrait de l’exercice de l’autorité parentale) або бути суттєво в них обмеженими — не лише на папері, але й на практиці.

На жаль, відомі випадки, коли в українців у Франції забрали дітей, хоча причини цього на позір лишаються не зрозумілими. Отож, спробуємо розібратися.

☝️ Соціальні служби з дотримання прав неповнолітніх у Франції можуть втрутитися в трьох випадках:

1️⃣ якщо ви ставите під загрозу безпеку, здоров’я або цінності вашої дитини.

Ідеться про погане ставлення до дитини (фізичне, психологічне або сексуальне насильство), постійне надмірне вживання алкоголю чи наркотиків, психологічний або фізичний тиск на третю особу, свідком якого є ваша дитина.

2️⃣ якщо ви не цікавитеся власною дитиною.

Про незацікавленість дитиною може свідчити брак турботи про неї, відмова підтримувати дитину матеріально та морально.

3️⃣ якщо ви вчинили злочин або правопорушення.

Вас можуть позбавити батьківських прав або серйозно в них обмежити за злочин чи правопорушення, які вчинили або ви самі (стосовно вашої дитини чи іншого з батьків) або які вчинила ваша дитина.

☎️ У випадку, якщо дитину б’ють, погано з нею поводяться або ж якщо дитина занедбана, свідки зобов’язані повідомити про це відповідні органи. Найпростіший спосіб — зателефонувати на гарячу лінію 119 Національної телефонної служби дітей у небезпеці (Service national d’accueil téléphonique de l’enfance en danger). Спеціалісти цієї служби, залежно від ситуації, можуть як дати безпосередні практичні поради чи зорієнтувати співрозмовника до інших служб у регіоні, так і доповісти про небезпечну ситуацію до соціальних служб департаменту. Зокрема йдеться про такі служби, як Служба захисту дітей (ASE — Aide sociale à l’enfance) та Група зі збору інформації про небезпечні ситуації (Crip — Cellule de recueil des informations préoccupantes).

⚖️ Наголошуємо, що у Франції будь-який свідок поганого поводження з дитиною повинен доповісти про побачене. Це його обов’язок, а не лише право. Якщо свідок не повідомить про небезпечну для дитини ситуацію, він ризикує ув’язненням до 3 років і штрафом у розмірі 45 000 €. У разі наклепу, тобто неправдивих свідчень проти невинної особи, людині загрожує 5 років позбавлення волі та 45 000 € штрафу.

⛔️ На практиці це означає, що слід доповісти про побачене, якщо ви стали свідком того, що:

📌 дитину б’ють (навіть просто шльопають);

📌 здійснюють над дитиною психологічне насильство (наприклад, кричать на неї або обзивають її);

📌 піддають дитину сексуальному насильству (наприклад, торкаються її з метою сексуальної стимуляції);

📌 дитина позбавлена батьківського піклування (наприклад, батьки лишають дитину саму вдома, не віддають дитину до школи, не дбають про лікування дитини чи про її захист);

📌 батьки дитини постійно вживають алкоголь у надмірних кількостях або наркотики;

📌 дитина є свідком домашнього насильства — фізичного чи психологічного, — що може призвести до серйозних психологічних травм, навіть якщо дитина не є безпосереднім об’єктом агресії.

👩‍🎓 У разі, якщо у вас забрали дитину, слід насамперед якнайшвидше знайти адвоката, аби не допустити позбавлення батьківських прав у судовому порядку. Інакше ви зможете клопотати про відновлення ваших батьківських прав через рік після вироку суду, якщо доведете суттєві зміни в поведінці, яка призвела до позбавлення батьківських прав. Для цього слід звернутися до трибуналу (tribunal judiciaire). Контакти відповідної установи можна знайти за посиланням: http://www.annuaires.justice.gouv.fr.

👩‍⚖️ Суддя може не позбавити вас батьківських прав, але забрати у вас дитину на певний період, який у деяких випадках може тривати понад два роки.

🔗 Про види безплатної юридично-адміністративної допомоги у Франції ви знайдете інформацію за покликанням: https://www.facebook. com/coordaideukraine/photos/pb.100080904194982.-2207520000../138599588811652/.

🔗 Про види психологічної допомоги ви можете прочитати тут: https://www.facebook.com/coordaideukraine/photos/pb.100080904194982.-2207520000../131533952851549/.

🔗 Корисні посилання на джерела інформації французькою:

https://www.allo119.gouv.fr/ 

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F952 

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F3135

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F3140 

https://www.legifrance.gouv.fr/codes/section_lc/LEGITEXT000006070721/LEGISCTA000006150527

https://www.legifrance.gouv.fr/codes/section_lc/LEGITEXT000006070716/LEGISCTA000006149804.

Фото: https://www.ladepeche.fr/.

Маєте кориснішу інформацію?

© липень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.