діти та неповнолітні
Enfant Mineur

Як оформити «довіреність на дитину»? Як «призначити опікуна» моїй дитині? 

Неповнолітній, який проживає у Франції та подорожує за кордон, повинен мати дозвіл на виїзд з території (AST), якщо він подорожує не з особою, яка має батьківські повноваження.  !!!нове 29 червень!!!\

літні табори для ваших дітей з державною допомогою (листівка

офіційний портал уряду Франції (французькою мовою, використовуйте google translate) https://monenfant.fr/

Документи для неповнолітніх, які подорожують в ЄС (цей документ неможливо отримати з тимчасовим захистом)

подорожі неповнолітнього без батьків до Європи (виїзд з території Франції)   !!!нове 13 жовтень!!!\

що робити в парижі з дітьми? https://www.sortiraparis.com/ru/detskaya-sem-ya/articles/287872-article  !!!нове 11 квітень!!!\

Група батьків у Франції: освіти/поради/корисна інформація для російськомовних дітей та батьків. Чат ПОЗА політикою  !!!нове 18 Листопад!!!\

#юридичне #неповнолітні #батьківські права

За що у Франції у вас можуть забрати дитину?

‼️ За дотриманням прав неповнолітніх у Франції слідкують дуже ретельно. За недотримання прав неповнолітніх дітей (тобто дітей до 18 років) батьки ризикують бути позбавленими своїх батьківських прав (retrait de l’autorité parentale / retrait de l’exercice de l’autorité parentale) або бути суттєво в них обмеженими — не лише на папері, але й на практиці.

На жаль, відомі випадки, коли в українців у Франції забрали дітей, хоча причини цього на позір лишаються не зрозумілими. Отож, спробуємо розібратися.

☝️ Соціальні служби з дотримання прав неповнолітніх у Франції можуть втрутитися в трьох випадках:

1️⃣ якщо ви ставите під загрозу безпеку, здоров’я або цінності вашої дитини.

Ідеться про погане ставлення до дитини (фізичне, психологічне або сексуальне насильство), постійне надмірне вживання алкоголю чи наркотиків, психологічний або фізичний тиск на третю особу, свідком якого є ваша дитина.

2️⃣ якщо ви не цікавитеся власною дитиною.

Про незацікавленість дитиною може свідчити брак турботи про неї, відмова підтримувати дитину матеріально та морально.

3️⃣ якщо ви вчинили злочин або правопорушення.

Вас можуть позбавити батьківських прав або серйозно в них обмежити за злочин чи правопорушення, які вчинили або ви самі (стосовно вашої дитини чи іншого з батьків) або які вчинила ваша дитина.

☎️ У випадку, якщо дитину б’ють, погано з нею поводяться або ж якщо дитина занедбана, свідки зобов’язані повідомити про це відповідні органи. Найпростіший спосіб — зателефонувати на гарячу лінію 119 Національної телефонної служби дітей у небезпеці (Service national d’accueil téléphonique de l’enfance en danger). Спеціалісти цієї служби, залежно від ситуації, можуть як дати безпосередні практичні поради чи зорієнтувати співрозмовника до інших служб у регіоні, так і доповісти про небезпечну ситуацію до соціальних служб департаменту. Зокрема йдеться про такі служби, як Служба захисту дітей (ASE — Aide sociale à l’enfance) та Група зі збору інформації про небезпечні ситуації (Crip — Cellule de recueil des informations préoccupantes).

⚖️ Наголошуємо, що у Франції будь-який свідок поганого поводження з дитиною повинен доповісти про побачене. Це його обов’язок, а не лише право. Якщо свідок не повідомить про небезпечну для дитини ситуацію, він ризикує ув’язненням до 3 років і штрафом у розмірі 45 000 €. У разі наклепу, тобто неправдивих свідчень проти невинної особи, людині загрожує 5 років позбавлення волі та 45 000 € штрафу.

⛔️ На практиці це означає, що слід доповісти про побачене, якщо ви стали свідком того, що:

📌 дитину б’ють (навіть просто шльопають);

📌 здійснюють над дитиною психологічне насильство (наприклад, кричать на неї або обзивають її);

📌 піддають дитину сексуальному насильству (наприклад, торкаються її з метою сексуальної стимуляції);

📌 дитина позбавлена батьківського піклування (наприклад, батьки лишають дитину саму вдома, не віддають дитину до школи, не дбають про лікування дитини чи про її захист);

📌 батьки дитини постійно вживають алкоголь у надмірних кількостях або наркотики;

📌 дитина є свідком домашнього насильства — фізичного чи психологічного, — що може призвести до серйозних психологічних травм, навіть якщо дитина не є безпосереднім об’єктом агресії.

👩‍🎓 У разі, якщо у вас забрали дитину, слід насамперед якнайшвидше знайти адвоката, аби не допустити позбавлення батьківських прав у судовому порядку. Інакше ви зможете клопотати про відновлення ваших батьківських прав через рік після вироку суду, якщо доведете суттєві зміни в поведінці, яка призвела до позбавлення батьківських прав. Для цього слід звернутися до трибуналу (tribunal judiciaire). Контакти відповідної установи можна знайти за посиланням: http://www.annuaires.justice.gouv.fr.

👩‍⚖️ Суддя може не позбавити вас батьківських прав, але забрати у вас дитину на певний період, який у деяких випадках може тривати понад два роки.

🔗 Про види безплатної юридично-адміністративної допомоги у Франції ви знайдете інформацію за покликанням: https://www.facebook. com/coordaideukraine/photos/pb.100080904194982.-2207520000../138599588811652/.

🔗 Про види психологічної допомоги ви можете прочитати тут: https://www.facebook.com/coordaideukraine/photos/pb.100080904194982.-2207520000../131533952851549/.

🔗 Корисні посилання на джерела інформації французькою:

https://www.allo119.gouv.fr/ 

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F952 

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F3135

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F3140 

https://www.legifrance.gouv.fr/codes/section_lc/LEGITEXT000006070721/LEGISCTA000006150527

https://www.legifrance.gouv.fr/codes/section_lc/LEGITEXT000006070716/LEGISCTA000006149804.

Фото: https://www.ladepeche.fr/.

Маєте кориснішу інформацію?

© Листопад 2023

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez prendre connaissance des détails et accepter le service pour visualiser les traductions.