соціальне житло
Logement social

Соц. житло, що це означає? Спочатку назвемо його HLM щоб не плутати з безкоштовним/терміновим житлом. (HLM Habitation à loyer modéré)

  1. Житло за ОПЛАТУ, але нижче за ринкову ціну (нижче ніж ціна в агентствах)
  2. На все HLM можна оформити APL (доплата за житло), якщо доходи не перевищують порогів APL
  3. Час очікування HLM у всіх великих містах, у середньому кілька років, по Парижу це від 5 до 10 років. У передмісті великих міст, а краще в менших містах в області, очікування буде менше, залежно від департаменту, може бути менше 1 року. РОБОТА в регіоні сприяє більш швидкому отриманню пропозиції.
  4. Соц. житло буває і в дорогих районах і в середніх і найпростіших. Логічно, чим простіше район - тим більше там соціального житла і тим частіше його звільняють = тим більший шанс його там отримати. Також ціни відрізняються по районах і в простому районі ціна HLM буде нижчою ніж ціна HLM в дорогому районі.Так само соціальне житло ділиться всередині районів на 4 категорії за доходами, не чекайте "кращий будинок" без або з маленькою зп, вам його не запропонують, щоб потім не засмучуватися, знімайте рожеві окуляри, зараз. Будь-який HLM це таке ж житло, в якому живуть сотні тисяч французів, навіть найпростіші пропозиції мають багато бажаючих.
  5. Відмова від того, що вам запропонували: Спочатку ви заповнюєте свій запит, потім у його рамках вам щось пропонують, але якщо ви не згодні? Можна відмовитися. Для цього необхідно надіслати орендодавцю лист з обґрунтуванням своєї відмови: занадто висока орендна плата, непридатна площа тощо. Це не є агентство нерухомості! Відмова від проживання має наслідки. Відмова від пропозиції, означає, що наступне житло буде запропоновано не відразу. Ваш файл може навіть вважатися менш пріоритетним або навіть бути замороженим на кілька місяців якщо ваша відмова буде мало обґрунтована. Ні, "поганий район" це не є підставою для пропозиції іншого житла!
  6. Нормативи з розміру житла, перераховані нижче. Мінімум: 9м2 на 1-у особу (навіть студія), 2 особи 16м2, на кожного наступного члена сім'ї, ще 9м2. приклад 3 = 16 +9 = 25м2. Т1 студія, Т2 двушка і т.д. Видають максимум на 1 кімнату більше ніж людей, і мінімум на 1 кімнату менше ніж людей. 2 особи перебувають у більшому пріоритеті на двушку ніж один. Розрахунок на дітей,  2е дітей однієї статі - 1 кімната, на двох дітей різної статі, ТІЛЬКИ після 6 років - 2 кімнати.
  7. Немає чітких лімітів, але якщо на думку соціального агента, ви не можете платити за квартиру, вам її не запропонують, просто і логічно. Тут нема потреби мати дохід у 3 рази більший за ціну, але людям, які не працюють, пропонуватимуть найдешевше з доступного житла.
  8. Запит робиться по департаменту а не по всій країні, тому і час "у черзі" вважається тільки для одного департаменту. Час, проведений у черзі на іль де франс, ніяк не враховується у часі в черзі на нормандію.
  9. Студенти будуть перенаправлені до Crous за житлом.

детальна процедура HLM:

- https://t.me/housing_in_france/36870

- https://t.me/housing_in_france/36871

https://paris-ua.com/yak-otrimati-sotsialne-zhitlo

https://exil-solidaire.fr/logement-social  російська мова /!!!нове 16 квітень !!!\

Графік за 2015 рік! про середні дати очікування HLM .Зараз все ГІРШЕ в плані дат очікування, можна майже скрізь додати від 2 міс до декількох років (що вище в піраміді, тим більше додавати), але вона репрезентує  департаменти на які можна розраховувати задля отримання чогось до 1го року очікування, так само врахуйте , департамент - не його головне місто, середня цифра очікування не дасть вам житла у цей термін у великому місті!! Наприклад, на графіку Ile-et-vilaine сказано 10 місяців (у 2015!), для головного міста, це буде 1,5-2 роки в середньому, на сьогодні.

Якщо ми говоримо про соціальне житло. Це є hlm.

Це безстрокова оренда у держави на ваше ім'я.

Там нелінійна черга із заявкою.

Черга - це не взяти віртуальний номер і чекати: 'я 135, значить через 134 сім'ї мені нададуть житло', Ні, це так не працює. Там багато факторів, один з яких це ваші прибутки.

Ви можете вибирати район міста, де хочете чекати. Але чим кращий район, тим більше охочих і менше в ньому соц.квартир. Потрібно оцінювати свої можливості, щоб не чекати на нескінченність.

Можете подивитися в інтернеті статистики по місту, що вас цікавить:

Скільки заявок дали минулого року,

Скільки житла звільнилося (з'їхало людей)

Скільки будується

І скільки людей загалом у черзі, а не лише заявки за останні рік

На різні типи квартир

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ та за вашим випадком: https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F10007

Cайт запиту HLM для більшості регіонів (всередині є посилання на інші сайти для деяких регіонів, які відсутні на цьому):

https://www.demande-logement-social.gouv.fr/index

пояснення російською мовою  https://conseil-russes-france.org/ru/voprosy/kak-poluchit-soczialnoe-zhilyo-vo-franczii/

Відео туторіал (французькою):

1)https://www.youtube.com/watch?v=zGdRWQGBgno&list=PLoW8sG5JRWlUClw9BpppdmmwpeTUJPxf6&index=4 

2)https://www.youtube.com/watch?v=7e9WC1UeWuQ 

3)https://www.youtube.com/watch?v=CcC2b0wqKHY&list=PLoW8sG5JRWlUClw9BpppdmmwpeTUJPxf6&index=6 

ля тих хто має офіційний робочий контракт у компанії з більш ніж 10 робітниками на зарплаті:

https://al-in.fr/#/deco

Пояснення https://www.actionlogement.fr/guides/trouver-un-logement/1-patronal-logement)

Маєте кориснішу інформацію?

© квітень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.