Порівняння статусів 
titres de séjour

Критерії 

Тимчасовий захист(ТЗ)

Проживати легально в Україні на постійній основі до 24.02.2022 включно, та не мати можливості безпечно повернутись в країну громадянства.

💼Запит робочого ВНЖ Titre de sejour salarié (“Саларьє”)

Наявність “права на працю” якє запрошує работодавець під новий титр де сежур

☂️“Запит Азіля” у Франції (до отримання відповіді)

Не підпадати під дублинську процедуру або мати тимчасовий захист.

🏛️Субсидиарний захист(СЗ) 

Загальні оріентири: Після повернення до країни ви ризикуєте: Смертною карою, тортурами або нелюдським покаранням, Через серйозну, пряму та індивідуальну загрозу вашому життю у разі збройного конфлікту.

🕊️Рефюже/Біженець:

Переслідування державою вас на підставі вашої: з точки зору Франції легальної,політ. активності, релігії визнаної у Франції, раси чи громадянства…

Тип та строк документа 

ТЗ APS Protection temporaire, 6м з можливим оновленням. Максимально до весни 2025.

💼Саларьє карта  titre de séjour salarié на 1 рік, але Récépissé de demande de titre de séjour 6м з оновленням до отримання картки. Продовження за умови відповідності нового запиту.

☂️“Запит Азіля”  Attestation de demandeur d’asile 6 місяців. Поновлення якщо процедура подовжена або подана апеляція після відмови.

🏛️(СЗ)  : 1)Recepissé de demande de titre de sejour 6м з оновленням до отримання Свідотсва про народження від ОФПРА 2) Carte de sejour temporaire ou pluriannuelle : “Protection subsidiaire” 1-4 роки. Можливе отримання картки резидента на 10 років В статусі СЗ  (Article L424-13 )

🕊️Рефюже/Біженець: 1)Récépissé de demande de titre de séjour 6м з оновленням до отримання Свідотсва про народження від ОФПРА 2) Carte de resident: “Réfugie” 10 років

Право на роботу

Видається разом із документом при: ⏳ТЗ, 🏛️(СЗ),🕊️Рефюже/Біженець

Потрібно запитувати: 💼Саларьє, ☂️“Запит Азіля” (якщо немаэ ТЗ)

Доступні соціальні виплати (за виконанням інших вимог)

ADA від OFII:⏳ТЗ,☂️“Запит Азіля”

CAF:

AB allocation de base, AF Allocation familiale, AL Aide logement, prime à la naissance, CF complément familial, ASF allocation de soutien familial, AEEH (на дітей з інвалідністью), PCH :  ⏳ТЗ, 🏛️(СЗ),🕊️Рефюже/Біженець 💼Саларьє 

RSA, AAH, Prime activité, ARS(допомога до школи): 🏛️(СЗ),🕊️Рефюже/Біженець

, ЧАСТКОВО 💼Саларьє (ARS,3 місяці резидентства для ААН та 5 років для іншого)

Особливості

🏛️(СЗ),🕊️Рефюже/Біженець під цими статусами ви залишаєте свої українські документи у OFPRA та не маєте права їздити до країни бігства весь час статусу (тобто до втрати захисту OFPRA ), також водійські права будуть дійсні лише рік від отримання статусу, обмін на зараз не можливий, лише перездача з 0.

 ⏳ТЗ Не можливість скласти екзамен на водійські права, роки резидентства не рахуються для префектури.

Лінки:

ВАЖЛИВО, відрізняйте шахраїв та блохерів від гідного джерела інформації. Не всі в інтернеті ваші друзі та помічники. Лише ви легально відповідальні за свої вчинки, підписи та декларації.

Загальна інформація від асоціацій по класичній процедурі запиту Азіль  (тобто без наявності ТЗ)  - 1)Dom’asile , 2) ADATE 3) France Terre d’Asile 4) GISTI

Офіційна інформація від державних джерел : 

Service publique - demande d’asile

OFPRA

Code de l’entrée et du séjour des étrangers et du droit d’asile

ця сторінка зараз пишеться, якщо ви помітили якісь помилки чи упущення: пишіть
 

Маєте кориснішу інформацію?

© червень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.