Україна - Франція
Уряд доручив різним асоціаціям шукати житло для українців. Якщо є квоти у якихось містах чи селах, формуються автобуси та відправляються туди впродовж дня. Якщо пропозицій немає, людей перевозять в нічліг, і вони там очікують на відправлення в інші регіони (зазвичай 1-3 дні). Житло може бути різним: номер у готелі, кімната в гуртожитку, кемпінг, дитячий табір… Воно може знаходитись у місті або у глибинці. У будь-якому разі ви не можете вибирати напрямок. Існують певні обмеження для тих, хто має тварин. Це житло може надаватись тимчасово, і пізніше вас розмістять в іншому місці, наприклад, у сім'ї. Цим займаються служби на місцях.
умови обслуговування в регіоні Іль-де-Франс=Паризький регіон (відступно від орієнтації на провінцію): /!!!нове 19 Вересень!!!\
1. Заява на отримання візи, подана в іншу країну (з підтвердженням депозиту та/або квитком на літак);
2. Робота в регіоні Іль де Франс з підписаним трудовим договором:
- CDI (контракт без кінцевої дати) повний або неповний робочий день більше 24 годин на тиждень
- CDD контракт (контракт із датою закінчення) понад 6 місяців повний або неповний робочий день більше 24 годин на тиждень
- Тимчасовий контракт більше 6 місяців.
- Люди, які проходять професійне навчання протягом мінімум 6 місяців.
3. Возз’єднання сім’ї з особою, яка вже проживає в Іль-де-Франс (стосується лише сімей з неповнолітніми дітьми та залежить від кількості зацікавлених людей, знаючи, що вся сім’я згодом може бути перенаправлена до провінції)
4. Студент, зареєстрований в університеті регіону Іль-де-Франс (з підтвердженням реєстрації, наприклад, шкільним сертифікатом)
5. Серйозна хвороба, викликана станом здоров’я, яку можна лікувати лише в Іль-де-Франс (разом з медичною командою Червоного Хреста, присутньою в Порт-де-ла-Вілет), наприклад, патологічна або занадто поздня вагітність
Відповідні домогосподарства тимчасово орієнтуються в Іль-де-Франс (часто це готельний номер далеко від Парижа, наприклад, 2 години транспорту), і їм повідомляється, що потім вони будуть перенаправлені в провінцію (наприклад, наприкінці післяпологового періоду). = 3 місяці після народження)
Безкоштовне житло – це кращий варіант, ніж додаткові 7,40 євро, які ви отримаєте на картку. Якщо ви відмовитеся від безкоштовного житла, за ці кошти ви не зможете орендувати житло навіть у сільській місцевості, оскільки їх буде недостатньо, і в будь-якому разі їх неможливо зняти з картки OFII.
Відмова від запропонованого житла з певної причини, наприклад, відсутності автомобіля, означатиме, що ви можете шукати житло самостійно, і БІЛЬШЕ ця організація вам допомагати не буде. Перш ніж відмовитись від житла чи вимагати житло у місті або біля моря, добре подумайте.
В Парижі: звертайтесь у пункт прийому українців «Urgence Ukraine» 20 avenue de la Porte de La Villette 75019 Paris
У Ніцці це тут
В інших регіонах: Асоціації, які допомагають з розміщенням за регіонами (в залежності від регіону реєстрації вашого тимчасового захисту) : https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=12Vuv3OXQxUHbLT-7hyowG3vNDZ774HhT&ll=47.35621414563274%2C0.28696463281250306&z=7
Те, що в асоціації, що допомагають українцям під тимчасовим захистом - це не соціальне житло.
Але в деяких регіонах вони передають на обмежений термін українцям квартири в соціальному житлі (що не робить його соціальним) і не дає право продовжити цей термін або підписати повноцінний контракт на соціальне житло з державою.
Асоціації працюють за системою
Les dispositifs d'intermédiation locative. По ньому вони мають право переміщати людину, якщо потрібно з житла в житло.
Це соціальна допомога з нужденним житлом.
Якщо описати всю процедуру:
Вони мають бюджет на сім'ю, він один і не збільшиться. А мета – допомогти з житлом та перевести людину на самостійну оплату оренди, допомогти житло знайти.
Приклад:
Вони пов'язуються з центром розподілу та до них спрямовують сім'ї.
Спочатку вони дають сім'ям термінове житло - готелі, гуртожитки, кемпінги, кімнати в будинках для людей похилого віку,... Часто воно безкоштовне.
Далі вони мають перевести людину в тимчасове житло. Найчастіше це суборенда на 6 місяців (або якщо асоціація місто дало можливість селити на час у будинках hlm (що не робить цю оренду документально соц, це просто одна будівля), або вони шукають по всьому департаменту приватників або кого-небудь, хто своє житло погодиться передавати українцям з гарантіями від асоціації).
Це житло найчастіше платне та асоціації допомагають частково його сплатити, якщо потрібно. Платять або фікс.суму, або відсоток (навіть від допомоги з карти офії).
Оскільки мета асоціації вас перекладати на повністю автономне існування – далі вони шукають постійне житло, що здадуть людині без суборенди через асоціацію, на її ім'я.
Це може бути зовсім інше житло, ніж де була суборенда. І вибір залежить зазвичай від того: хто погодиться здавати.
звертайтеся в найближчу префектуру (перейти до карти). Префектура - це установа, уповноважена французькою державою для організації прийому переміщених осіб, офіційної реєстрації та доступу до житла у Франції. Кожна префектура у Франції створила сторінку, присвячену українцям. Для пошуку в Google: "Préfecture Ukraine + назва міста" :
1. До прибуття зателефонуйте в мерію або префектуру в робочі години, щоб зареєструватись: вкажіть кількість людей та час прибуття.
2. Після прибуття вкажіть, що вас зареєстрували у мерії або префектурі, та запитайте, куди вам прямувати. Важливо реєструватися заздалегідь, щоб вам встигли знайти житло.
3. НЕ вирушайте в місто, не знаючи, де ви заночуєте. Дуже важливо реєструватися заздалегідь – тоді вас поселять у готель ibis з вай-фаєм. Якщо ви зателефонуєте за номером 115 о першій годині ночі, вас поселять у нічліг для безпритульних, або ж ви залишитеся на вулиці.
© серпень 2024
Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions
Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.