офіційне проживання:
Logement officiel

Уряд доручив різним асоціаціям шукати житло для українців. Якщо є квоти у якихось містах чи селах, формуються автобуси та відправляються туди впродовж дня. Якщо пропозицій немає, людей перевозять в нічліг, і вони там очікують на відправлення в інші регіони (зазвичай 1-3 дні). Житло може бути різним: номер у готелі, кімната в гуртожитку, кемпінг, дитячий табір… Воно може знаходитись у місті або у глибинці. У будь-якому разі ви не можете вибирати напрямок. Існують певні обмеження для тих, хто має тварин. Це житло може надаватись тимчасово, і пізніше вас розмістять в іншому місці, наприклад, у сім'ї. Цим займаються служби на місцях.

Особливі випадки: якщо ви отримали контракт на роботу, вступили до вищого навчального закладу або розпочали довготривале лікування у певній лікарні, можете звернутись у FTDA (France Terre d'Asile) та попросити житло у транспортній доступності до потрібного вам місця. Наприклад, якщо таким місцем є Париж, то житло будуть шукати у всьому регіоні Île-de-France. Потрібно надати офіційний документ, що підтверджує необхідність проживання у тому чи іншому місці. якщо у вас немає документа, вас відправлять за межі паризького регіону, де є місця.

Безкоштовне житло – це кращий варіант, ніж додаткові 7,40 євро, які ви отримаєте на картку. Якщо ви відмовитеся від безкоштовного житла, за ці кошти ви не зможете орендувати житло навіть у сільській місцевості, оскільки їх буде недостатньо, і в будь-якому разі їх неможливо зняти з картки OFII.

Відмова від запропонованого житла з певної причини, наприклад, відсутності автомобіля, означатиме, що ви можете шукати житло самостійно, і БІЛЬШЕ ця організація вам допомагати не буде. Перш ніж відмовитись від житла чи вимагати житло у місті або біля моря, добре подумайте.

В Парижі: звертайтесь у пункт прийому українців «Urgence Ukraine» 20 avenue de la Porte de La Villette 75019 Paris /!!!нове 30 серпень!!!\

У Ніцці,  У Страсбурзі, У Ліоні: це тут

В інших регіонах:  /!!!нове 6 липень!!!\  Асоціації, які допомагають з розміщенням за регіонами (в залежності від регіону реєстрації вашого тимчасового захисту) : https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=12Vuv3OXQxUHbLT-7hyowG3vNDZ774HhT&ll=47.35621414563274%2C0.28696463281250306&z=7

звертайтеся в найближчу префектуру  (перейти до карти). Префектура - це установа, уповноважена французькою державою для організації прийому переміщених осіб, офіційної реєстрації та доступу до житла у Франції. Кожна префектура у Франції створила сторінку, присвячену українцям. Для пошуку в Google: "Préfecture Ukraine + назва міста" : /!!!нове!!!\
1. До прибуття зателефонуйте в мерію або префектуру в робочі години, щоб зареєструватись: вкажіть кількість людей та час прибуття.
2. Після прибуття вкажіть, що вас зареєстрували у мерії або префектурі, та запитайте, куди вам прямувати. Важливо реєструватися заздалегідь, щоб вам встигли знайти житло.
3. НЕ вирушайте в місто, не знаючи, де ви заночуєте. Дуже важливо реєструватися заздалегідь – тоді вас поселять у готель ibis з вай-фаєм. Якщо ви зателефонуєте за номером 115 о першій годині ночі, вас поселять у нічліг для безпритульних, або ж ви залишитеся на вулиці.

Маєте кориснішу інформацію?

© лютий 2023