офіційне проживання:
Logement officiel

Уряд доручив різним асоціаціям шукати житло для українців. Якщо є квоти у якихось містах чи селах, формуються автобуси та відправляються туди впродовж дня. Якщо пропозицій немає, людей перевозять в нічліг, і вони там очікують на відправлення в інші регіони (зазвичай 1-3 дні). Житло може бути різним: номер у готелі, кімната в гуртожитку, кемпінг, дитячий табір… Воно може знаходитись у місті або у глибинці. У будь-якому разі ви не можете вибирати напрямок. Існують певні обмеження для тих, хто має тварин. Це житло може надаватись тимчасово, і пізніше вас розмістять в іншому місці, наприклад, у сім'ї. Цим займаються служби на місцях.

умови обслуговування в регіоні Іль-де-Франс=Паризький регіон (відступно від орієнтації на провінцію):  /!!!нове 19 Вересень!!!\
1. Заява на отримання візи, подана в іншу країну (з підтвердженням депозиту та/або квитком на літак);
2. Робота в регіоні Іль де Франс з підписаним трудовим договором:
- CDI (контракт без кінцевої дати) повний або неповний робочий день більше 24 годин на тиждень
- CDD контракт (контракт із датою закінчення) понад 6 місяців повний або неповний робочий день більше 24 годин на тиждень
- Тимчасовий контракт більше 6 місяців.
- Люди, які проходять професійне навчання протягом мінімум 6 місяців.
3. Возз’єднання сім’ї з особою, яка вже проживає в Іль-де-Франс (стосується лише сімей з неповнолітніми дітьми та залежить від кількості зацікавлених людей, знаючи, що вся сім’я згодом може бути перенаправлена ​​до провінції)
4. Студент, зареєстрований в університеті регіону Іль-де-Франс (з підтвердженням реєстрації, наприклад, шкільним сертифікатом)
5. Серйозна хвороба, викликана станом здоров’я, яку можна лікувати лише в Іль-де-Франс (разом з медичною командою Червоного Хреста, присутньою в Порт-де-ла-Вілет), наприклад, патологічна або занадто поздня вагітність

Відповідні домогосподарства тимчасово орієнтуються в Іль-де-Франс  (часто це готельний номер далеко від Парижа, наприклад, 2 години транспорту), і їм повідомляється, що потім вони будуть перенаправлені в провінцію (наприклад, наприкінці післяпологового періоду). = 3 місяці після народження)

Безкоштовне житло – це кращий варіант, ніж додаткові 7,40 євро, які ви отримаєте на картку. Якщо ви відмовитеся від безкоштовного житла, за ці кошти ви не зможете орендувати житло навіть у сільській місцевості, оскільки їх буде недостатньо, і в будь-якому разі їх неможливо зняти з картки OFII.

Відмова від запропонованого житла з певної причини, наприклад, відсутності автомобіля, означатиме, що ви можете шукати житло самостійно, і БІЛЬШЕ ця організація вам допомагати не буде. Перш ніж відмовитись від житла чи вимагати житло у місті або біля моря, добре подумайте.

В Парижі: звертайтесь у пункт прийому українців «Urgence Ukraine» 20 avenue de la Porte de La Villette 75019 Paris

У Ніцці це тут

В інших регіонах: Асоціації, які допомагають з розміщенням за регіонами (в залежності від регіону реєстрації вашого тимчасового захисту) : https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=12Vuv3OXQxUHbLT-7hyowG3vNDZ774HhT&ll=47.35621414563274%2C0.28696463281250306&z=7

Те, що в асоціації, що допомагають українцям під тимчасовим захистом - це не соціальне житло.

Але в деяких регіонах вони передають на обмежений термін українцям квартири в соціальному житлі (що не робить його соціальним) і не дає право продовжити цей термін або підписати повноцінний контракт на соціальне житло з державою.

Асоціації працюють за системою

Les dispositifs d'intermédiation locative. По ньому вони мають право переміщати людину, якщо потрібно з житла в житло.

Це соціальна допомога з нужденним житлом.

Якщо описати всю процедуру:

Вони мають бюджет на сім'ю, він один і не збільшиться. А мета – допомогти з житлом та перевести людину на самостійну оплату оренди, допомогти житло знайти.

Приклад:

 Вони пов'язуються з центром розподілу та до них спрямовують сім'ї.

Спочатку вони дають сім'ям термінове житло - готелі, гуртожитки, кемпінги, кімнати в будинках для людей похилого віку,... Часто воно безкоштовне.

Далі вони мають перевести людину в тимчасове житло. Найчастіше це суборенда на 6 місяців (або якщо асоціація місто дало можливість селити на час у будинках hlm (що не робить цю оренду документально соц, це просто одна будівля), або вони шукають по всьому департаменту приватників або кого-небудь, хто своє житло погодиться передавати українцям з гарантіями від асоціації).

Це житло найчастіше платне та асоціації допомагають частково його сплатити, якщо потрібно. Платять або фікс.суму, або відсоток (навіть від допомоги з карти офії).


Оскільки мета асоціації вас перекладати на повністю автономне існування – далі вони шукають постійне житло, що здадуть людині без суборенди через асоціацію, на її ім'я.

Це може бути зовсім інше житло, ніж де була суборенда. І вибір залежить зазвичай від того: хто погодиться здавати.

звертайтеся в найближчу префектуру  (перейти до карти). Префектура - це установа, уповноважена французькою державою для організації прийому переміщених осіб, офіційної реєстрації та доступу до житла у Франції. Кожна префектура у Франції створила сторінку, присвячену українцям. Для пошуку в Google: "Préfecture Ukraine + назва міста" :
1. До прибуття зателефонуйте в мерію або префектуру в робочі години, щоб зареєструватись: вкажіть кількість людей та час прибуття.
2. Після прибуття вкажіть, що вас зареєстрували у мерії або префектурі, та запитайте, куди вам прямувати. Важливо реєструватися заздалегідь, щоб вам встигли знайти житло.
3. НЕ вирушайте в місто, не знаючи, де ви заночуєте. Дуже важливо реєструватися заздалегідь – тоді вас поселять у готель ibis з вай-фаєм. Якщо ви зателефонуєте за номером 115 о першій годині ночі, вас поселять у нічліг для безпритульних, або ж ви залишитеся на вулиці.

 

Маєте кориснішу інформацію?

© Вересень 2023