Франція->Україна

кожна префектура по-різному реагує на можливість повернення в Україну, збереження тимчасового захисту та виплату ADA. Деякі префектури кажуть, що ви втратите тимчасовий захист, навіть якщо виїдете на тиждень, інші префектури кажуть, що ви можете виїхати на місяць без проблем. тому бажано запитати у префектури перед виїздом, щоб не мати проблем із продовженням тимчасового захисту, наприклад, цим електронним листом (буде адаптовано відповідно до вашої ситуації, досвіду, потрібна серйозна причина) :

"Bonjour je m’appelle (Прізвище Ім'я), née le (Дата народження) je suis sous protection temporaire APS numero : (aps номер), je suis obligée de me rendre en Ukraine pendant une/deux/trois (один або два або три) semaines afin de régler un problème avec l’appartement que j'occupais/ma grand-mère/grand-père en mauvaise santé/l'enfant que je dois aller chercher (квартира, яку я займав/моя бабуся/дідусь хворий/дитина яку я маю забрати),  est-ce que cela affectera le prolongement de ma protection temporaire à mon retour en France ? Dois-je également prévenir l’ofii pour suspendre l’allocation de demandeur d’asile (ADA) pendant ces deux semaines ? D’avance merci" 

Вам треба вирішувати з асоціацією та обґрунтувати поїздку. Там часто за договором - відсутні 3-7 днів і вони мають право виставити / викинути ваші речі і віддати житло нужденним. /!!!нове 22 травня!!!\

Зверніть увагу, повернення дітей до Франції може бути ускладнене при перетині європейського кордону (Польщі чи інших країн), оскільки діти не реєструються під тимчасовим захистом дорослих. Незважаючи на те, що французьке законодавство це пояснює, на кордоні часто виникають проблеми (комусь вдалося, показавши шкільний атестат і сертифікат медичного страхування, інші застрягли) /!!!нове 7 жовтень !!!\

Як приїхати з Франції в Україну: зручні маршрути  /!!!нове 22 травня!!!\    https://t.me/FranceUkraineNews/537 /!!!нове 13 жовтень!!!\ 

ВАЖЛИВИЙ:

- Ваш сертифікат має бути дійсним. Ви повинні повернутися до закінчення терміну дії посвідки на проживання,

- Перебування в іншій країні може вимагати візи та бути обмеженим у часі або залежно від умов іншої країни.

- Ви повинні поїхати максимум на 3 місяці,

- OFII має бути поінформований до від'їзду, і соціальну допомогу буде припинено.
 

офіційна інформація від Європейського Союзу :

я зареестрованій для тимчасового захисту, але хочу повернутися в україну найбліжчим цасьом. чи втрачу я свої права в EC ? 

Якщо Вам з якоїсь причини потрібно на короткий час повернутися в Україну, наприклад, щоб відвідати рідних, зібрати документи або для порятунку членів сім'ї, Ви не втрачаєте статусу тимчасового захисту. Будь-яка короткочасна подорож до України не має розглядатися країнами ЄС як рішення добровільно повернутися до того, як закінчиться тимчасовий захист.

Це означає, що короткочасна подорож до України не має призводити до анулювання дозволу на проживання і втрати прав, пов'язаних з цим статусом.

зараз у мене тимчасові захист в ЄC і я хочу повернутися в Україну. що відбудетсия з моїми правамі в ЄC ? чі змозху я повернутися в ЄC і скорістатісія тимчасовім захистом ?

У випадку добровільного повернення в Україну, тобто якщо Ви їдете в Україну і плануєте залишитися там, Ви більше не матимете права на тимчасовий захист в ЄС. На практиці це означає, що країни Європейського Союзу анулюють виданий дозвіл на проживання і припинять забезпечення прав, пов'язаних з тимчасовим захистом.

Якщо через деякий час Ви захочете повернутися в ЄС до закінчення надзвичайної ситуації, Ви знову отримаєте право на тимчасовий захист. З огляду на становище в Україні, країни Європейського Союзу мають ухвалити позитивне рішення щодо Вашого повернення до ЄС.

Однак, якщо Ви вирішите повернутися в країну ЄС, де Ви спочатку користувалися тимчасовим захистом, ця країна ЄС не зобов'язана погодитися на Ваше повернення на її власну територію. У випадку, якщо ця країна відмовляється погодитись на Ваше повернення на свою територію, Ви повинні мати можливість скористатися тимчасовим захистом в іншій країні ЄС за Вашим вибором, куди Ви їдете, повертаючись до ЄС.

це європейське законодавство, у Франції свої закони, і ми нещодавно бачимо, як префектури хочуть зняти тимчасовий захист навіть на короткочасне перебування в Україні, тому що «якщо ви можете повернутися в Україну, це означає, що вам не потрібен захист у Франції». Тому найкраще написати та письмово запитати у вашій префектурі дозвіл на виїзд в Україну та пояснення, з якої переконливий причини

кожна європейська країна також може мати своє тлумачення закону, найкраще перевірити для кожної країни
 

додаткова інформація :

https://dpsu.gov.ua/ua/news/vazhliva-informaciya-zvertamo-uvagu-gromadyan-yaki-peretinayut-kordon-z-polshcheyu/

Чи можна з'їздити додому, не втративши статус біженця у країні тимчасового перебування ? 

Чи тимчасовий захист діє лише в одній країні ЄС?

З якими документами можна повернутися в Україну? https://visitukraine.today/uk/blog/286/z-yakimi-dokumentami-mozna-povernutisya-v-ukrainu

90 днів безвізу закінчились, чи пустять повторно до Польщі? Офіційна відповідь і досвід українки

Чи пускають до Польщі після завершення 90 днів безвізу? : http://lowcostavia.com.ua/chy-puskayut-do-polshhi-pislya-zavershennya-90-dniv-bezvizu/

https://t.me/naym_france/16027

інформація ще не підтверджена посольством

Громадяни країн, які мають тимчасовий захист в умовах війни в Україні, можуть тимчасово виїхати та повернутися до Франції, щоб вирушити до країни за межами ЄС та України.

Французький тимчасовий дозвіл на проживання, відомий як Attestation Provisoire de Séjour (APS), входить до списку видів на проживання, дозволених на рівні Європейського Союзу (стор. 31).

Група SNCF (Французька залізнична компанія) долучається до акції солідарності з українськими біженцями разом з іншими залізничними операторами Європи та дозволяє 1 безкоштовну подорож на своїх поїздах по Франції та до інших європейських пунктів призначення виключно людям, які рятуються від конфлікту, або хто бажає повернутися в Україну. Інші поїздки платні

flixbus пропонує поїздку Париж Київ https://shop.flixbus.fr

https://www.sindbad.pl/uk/home

https://burak.com.ua/index.php/ua/

ЗАЛІЗНИЦІ ЄВРОПИ. Повний список сайтів, де можна подивитися розклади та купити квитки на поїзди Європою. Деякі – досі безкоштовні за українськими паспортами

🇺🇦 УКРАЇНА 🇺🇦  (Редактор: Олена C.)
⁉️ ПОВЕРНЕННЯ, ЯКЩО ВІДСУТНІЙ ЗАКОРДОННИЙ паспорт.⁉️

📍 У випадку з поверненням додому все трішки не так, як з виїздом до Європи - заїхати з будь-яким документом не вийде.

✍️В постанові КМУ про Правила перетину державного кордону громадянами України сказано, що документом, що дає право на в'їзд, є:

☑️ паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
☑️ дипломатичний паспорт;
☑️ службовий паспорт;
☑️ проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);
☑️ посвідчення особи моряка;
☑️ посвідчення члена екіпажу.

‼️📍Отже, основним документом для повернення в Україну є закордонний паспорт. ‼️
Якщо ж строк дії вашого закордонного паспорта добігає кінця - новий паспорт закордоном ви отримати, скоріш за все, не зможете. 
Проте є вихід.

✍️Згідно з постановою КМУ від 28 лютого 2022 р. на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування:

▪️ перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину.

‼️Отже, на час дії воєнного стану в закордонних дипломатичних установах (посольствах/консульствах) ви зможете продовжити закордонний паспорт на 5 років, а також внести дані дитини в паспорт батьків, якщо паспорт дитини також прострочений. Після продовження строку дії паспорта, вже з дійсними закордонними паспортами можна сміливо прямувати додому.

‼️Якщо ж ви виїхали з внутрішнім паспортом/ID-карткою/іншим документом або без документу взагалі - ви теж зможете повернутися в Україну. 
Для цього також потрібно буде звернутися до посольства/консульства України закордоном. В такій ситуації дипустанови видаватимуть посвідчення особи на повернення в Україну.

📍Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України, дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

‼️Стосовно документів для подачі на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну або продовження дії закордонних паспортів - читайте інформацію на сайті консульства.

📍На час воєнного стану консульський збір за консульські дії не стягується.

✍️ Отримання всіх документів - продовжених паспортів і посвідок - здійснюється в день звернення до дипломатичної установи. 
В разі відсутності у громадянина будь-яких дійсних паспортних документів, запит стосовно перевірки особи буде направлено за місцем реєстрації заявника в Україні, що може зайняти певний час.

✔️ Прийом громадян у більшості установ відбувається в порядку живої черги, однак про всяк випадок радимо отримати інформацію від консульському відділі, в який плануєте звернутися.

‼️Тому, якщо ви виїжджали з країни по українському паспорту і плануєте тепер повернутися на територію України, подбайте про те, щоб у вас було посвідчення особи на повернення в Україну, яке можна отримати в консульстві.

#Україна #повернення #додому

Джерела:

- https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F12189

- https://ec.europa.eu/home-affairs/list-residence-permits-issued-member-states_en

Маєте кориснішу інформацію?

© квітень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.