Пересування у Європі 
Se déplacer en Europe

Громадяни країн, які мають тимчасовий захист в умовах війни в Україні, можуть тимчасово виїхати та повернутися до Франції, щоб вирушити до країни ЄС
Французький тимчасовий дозвіл на проживання, відомий як Attestation Provisoire de Séjour (APS), входить до списку видів на проживання, дозволених на рівні Європейського Союзу (стор. 31).

ВАЖЛИВИЙ:
- Ваш сертифікат має бути дійсним. Ви повинні повернутися до закінчення терміну дії посвідки на проживання,
- Перебування в іншій країні може вимагати візи та бути обмеженим у часі або залежно від умов іншої країни.
- Ви повинні поїхати максимум на 3 місяці,
- OFII має бути поінформований до від'їзду, і соціальну допомогу буде припинено.

Дві дуже різні ситуації:
– Ви маєте дозвіл на Францію та місце проживання у Франції. У Франції дні тимчасового захисту у Франції на 90 днів не враховуються (здається, в Польщі).
А) Вільне пересування в межах ЄС та Шенгенської зони. Ніщо не заважає поїхати в Іспанію, наприклад з Франції. Але ви завжди повинні поважати правило 90/180 за межами Франції.
(16) "Після того, як держава-член надала дозвіл на проживання відповідно до Директиви 2001/55/ЄС, особа, яка користується тимчасовим захистом, маючи право подорожувати в межах Союзу протягом 90 днів протягом 180 днів, повинна мати можливість покладатися лише на про права, що випливають із тимчасового захисту в державі-члені, яка видала посвідку на проживання."
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/FR/TXT/HTML/?uri=OJ%3AL%3A2022%3A071%3AFULL

Чи потрібна посвідка на проживання іноземній дитині?

для поїздок по Україні дивіться тут

для поїздок в німеччину тут

Б) Сьогодні це стало незрозумілим через юридичне повідомлення в Польщі.

Джерела:
- https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_uk#onward-travel-in-the-eu

- https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F12189
- https://ec.europa.eu/home-affairs/list-residence-permits-issued-member-states_en
- Обговорення з OFII

потрібен тест на covid? https://reopen.europa.eu/en/

Неповнолітній, який проживає у Франції та подорожує за кордон, повинен мати дозвіл на виїзд з території (AST), якщо він подорожує не з особою, яка має батьківські повноваження.  !!!нове 29 червень!!!\

Подорожі з домашніми та іншими тваринами в ЄС //!!!нове 29 серпень!!!\

Зверніть увагу, повернення дітей до Франції може бути ускладнене при перетині європейського кордону (Польщі чи інших країн, Туреччина наприклад), оскільки діти не реєструються під тимчасовим захистом дорослих. Незважаючи на те, що французьке законодавство це пояснює, на кордоні часто виникають проблеми (комусь вдалося, показавши шкільний атестат і сертифікат медичного страхування, інші застрягли) /!!!нове 7 жовтень !!!\

Документи для неповнолітніх, які подорожують в ЄС (цей документ неможливо отримати з тимчасовим захистом)   /!!!нове 24 квітень!!!\ :Неповнолітні, які користуються тимчасовим захистом і не мають дозволу на тимчасове проживання в цій якості через свою неповнолітність, не мають права на видачу документа про пересування для неповнолітніх іноземців (DCEM), оскільки вони не відповідають умовам (ст. L 414-4 CESEDA). У будь-якому випадку вони можуть подорожувати як в межах Шенгенської зони, так і за її межами, маючи лише свій біометричний паспорт і погодившись зі своїм законним представником. Що стосується шкільних екскурсій, для неповнолітніх українців колективний проїзний документ, що супроводжується дозволом на виїзд з території, може бути виданий відповідно до циркуляру NOR: INTD9600002C від 2 січня 1996 року щодо колективного проїзного документа для неповнолітніх іноземців. Цей документ є колективним паспортом та в’їзною та транзитною візою на території держав-членів Європейського Союзу, за винятком будь-якого іншого документа. Однак ці положення не застосовуються до Ірландії, яка надає лише статус колективної візи та продовжує вимагати індивідуальний проїзний документ на додаток до колективного проїзного документа. Колективний проїзний документ «Список учасників шкільної екскурсії в межах Європейського Союзу», будучи захищеним документом, недоступний в Інтернеті; Крім того, ви можете попросити це в префектурі. Після отримання документа ви зобов’язані повернути його не пізніше ніж за 2 місяці до шкільної екскурсії поштою на адресу Префектура. супроводжується документами:

- Ксерокопія дійсного паспорта відповідних неповнолітніх або проїзного документа для дітей-біженців (сторінка цивільного стану / сторінка дати дійсності / сторінка візи).

- Індивідуальний дозвіл на виїзд з території Франції для неповнолітнього, який бере участь у шкільній екскурсії, підписаний батьками.

- Ксерокопія посвідчення особи або посвідки на проживання батьків або законних опікунів.

- Одне фото для посвідчення особи на учасника.

 

Група SNCF (Французька залізнична компанія) долучається до акції солідарності з українськими біженцями разом з іншими залізничними операторами Європи та дозволяє 1 безкоштовну подорож на своїх поїздах по Франції та до інших європейських пунктів призначення виключно людям, які рятуються від конфлікту.

На вокзалі зверніться до кас. Нижче наведено список документів для отримання безкоштовних квитків на поїзд:

  • Паспорт або документ, що засвідчує особу, виданий в Україні;
  • Квиток HELP Ukraine від DB;
  • Посвідка на проживання в Україні — для громадян інших країн, що рятуються від конфлікту;
  • Видана в Україні картка іноземця, який постійно проживає в Україні
     

сайт з інформацією про станції, розклад руху та ціни на квитки : https://www.sncf-connect.com/

Літаком: Ви можете забронювати безкоштовний квиток до чи з будь-якої країни, що межує з Україною (Польщі, Угорщини, Румунії чи Словаччини) за будь-яким із доступних напрямків у WizzAir.  Обмеження ваги багажу становить 23-25 кг. Можна доплатити за багаж вагою до 32 кг. В аеропорту зверніться до Червоного Хреста, він вам допоможе.

Автобусом: https://corporate-flixbus-com Каса FlixBus на станції Bercy Seine працює з понеділка по неділю з 8:00 до 21:30. У неробочий час магазину ви також можете придбати квитки:
або в квитковому автоматі на платформі 33 (приймаються кредитні картки та готівка)
або з водієм (тільки готівкою)
але особливо в Інтернеті! (це менше стресу через Інтернет)

Таксі: у Європі біженцям пропонують знижку 50%. Важливо: передоплати немає, оплата після завершення поїздки:  https://t.me/+flUksehLLx82YWMy

Тут підсумовано 27 європейських країн https://awayfromukraine.com/refugees

ЗАЛІЗНИЦІ ЄВРОПИ. Повний список сайтів, де можна подивитися розклади та купити квитки на поїзди Європою. Деякі – досі безкоштовні за українськими паспортами 

В яких країнах залишили безкоштовний транспорт для біженців з України. http://lowcostavia.com.ua/krayiny-de-zalyshyly-bezkoshtovnyj-transport-dlya-ukrayinciv/

Маєте кориснішу інформацію?

© квітень 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.